R82EC2100AA50J Kemet Capacitor
Symbol Micros: KMKT 10/100j5 KEMET
Contractor Symbol:
Case : Rys.R82
Metallized poliester film capacitor; MKT; 10nF; 100V; 5%; r=5mm; bulk; operating temperature: -55°C ~105°C; equivalents: R82EC2100DQ50J; KMKT 10/100j5
Parameters
Capacitance: 10nF
Operating voltage: 100V
Terminal pitch [m]: 5,0mm
Manufacturer: KEMET
Operating temperature (range): -55°C ~ 105°C
Type of packaging: Bulk
Tolerance [%]: 5%
Manufacturer:: KEMET Manufacturer part number: R82EC2100AA50J RoHS Case style: Rys.R82 Datasheet
In stock:
690 pcs.
Quantity of pcs. 5+ 30+ 200+ 1000+ 5000+
Add to comparison tool
Packaging:
1000
Capacitance: 10nF
Operating voltage: 100V
Terminal pitch [m]: 5,0mm
Manufacturer: KEMET
Type of packaging: Bulk
Tolerance [%]: 5%