4609X-101-682LF Bourns Resistor network
Symbol Micros:
RDS09/08k006.8g2
Case : Rys.4600X
Resistor network; SIL; 9 pins; 8 resistors; 6.8kR; 2%; 0,2W; 100ppm/°C; operating temperature: -55°C~155°C; max. working voltage: 100V
Parameters
| Resistance: | 6,8 kOhm |
| Power: | 0,2W |
| Manufacturer: | Bourns |
| Max. operating voltage: | 100V |
| Number of resistors: | 8 |
| Temperature coefficient: | 100ppm/°C |
| Mounting: | THT |
| Resistance: | 6,8 kOhm |
| Power: | 0,2W |
| Manufacturer: | Bourns |
| Max. operating voltage: | 100V |
| Number of resistors: | 8 |
| Temperature coefficient: | 100ppm/°C |
| Mounting: | THT |
| Tolerance [%]: | 2% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols