AN105
Symbol Micros:
RF ANGSMST-3rsa
Case : Rys.ANGSM-3RSA
GSM Antenna, Omni-Directional, 900/1800MHz, gain 3dBi, L×Φ 105×8mm RP-SMA right angle male connector
Parameters
| Dimensions: | 105x8mm |
| Frequency range: | 900/1800MHz |
| Peak gain: | 3,0dBi |
| Antenna type: | GSM |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Antenna shape: | Pipe |
| Mounting: | Screw |
Manufacturer:: import
Manufacturer part number: AN105GM RoHS
Case style: Rys.ANGSM-3RSA
In stock:
15 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 2+ | 3+ | 5+ | 25+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,7117 | 1,4699 | 1,3666 | 1,2656 | 1,0895 |
Manufacturer:: import
Manufacturer part number: AN105 RoHS
Case style: Rys.ANGSM-3RSA
In stock:
50 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,7117 | 1,3666 | 1,1693 | 1,0496 | 1,0073 |
| Dimensions: | 105x8mm |
| Frequency range: | 900/1800MHz |
| Peak gain: | 3,0dBi |
| Antenna type: | GSM |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Antenna shape: | Pipe |
| Mounting: | Screw |
| Type of connector: | Angular male RP-SMA |
| Polarisation: | Linear |
| Impedance: | 50Ohm |
Detailed description
Product Type: GSM Antenna
Type: Omnidirectional
Frequency: 900/1800MHz
Gain: 3dBi
Dimensions: L105 × Φ8mm
Connector Type: RP-SMA male angled
SWR: <= 2.0
Impedance: 50Ω
Polarization: linear vertical (vertical)
Operating Temperature: -40÷85°C
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols