CY42-433.92
Symbol Micros: RF CY42-433.92
Contractor Symbol:
Case : Rys.CY-43.0x11.5
ASK/OOK Superheterodyne Receiver, Shutdown Mode 433.92MHz, Si -110dBm, 4.8kbps max, Is 2.5mA, 2.4÷5.5V, -40÷85°C, 43×11.5×5mm
Parameters
Dimensions: 43,2x16,3x5mm
Supply voltage: 2,4V~5,5V
Receiver sensivity: -110dBm
Frequency: 433,92MHz
Transmission speed: 4,8kbps
Modulation: ASK; OOK
Operating temperature (range): -40°C ~ 85°C
In stock:
4 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 4+ 20+ 100+ 300+
Add to comparison tool
Packaging:
4
Dimensions: 43,2x16,3x5mm
Supply voltage: 2,4V~5,5V
Receiver sensivity: -110dBm
Frequency: 433,92MHz
Transmission speed: 4,8kbps
Modulation: ASK; OOK