Symbol Micros: RF CYRM10-433.92
Contractor Symbol:
Case : Rys.CYRM10
ASK/OOK Superheterodyne Receiver w/ Decoder 433.92MHz, Si -110dBm, 2.4kbps max, Is 7.5mA, 3÷5.5V, -20÷70°C, 27.6×12×5mm
Parameters
Dimensions: 27,6x17,1x5mm
Supply voltage: 3V~5,5V
Receiver sensivity: -110dBm
Frequency: 433,92MHz
Transmission speed: 2,4kbps
Modulation: ASK; OOK
Operating temperature (range): -20°C ~ 70°C
Manufacturer:: CY WIRELESS Manufacturer part number: CYRM10-433.92 RoHS Case style: Rys.CYRM10
In stock:
6 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 6+ 30+ 150+ 300+
Add to comparison tool
Packaging:
6
Dimensions: 27,6x17,1x5mm
Supply voltage: 3V~5,5V
Receiver sensivity: -110dBm
Frequency: 433,92MHz
Transmission speed: 2,4kbps
Modulation: ASK; OOK