RFM01-433-S2 FM receiver HOPE
Symbol Micros: RF RFM01-433-S2
Contractor Symbol:
Case : RF RFM01-433-S2
433MHz 2.2÷5.4V-109dBm Suggested replacement: RFM219SW...
Parameters
Dimensions: 15,9x16,1x4,2mm
Supply voltage: 2,2V~5,4V
Receiver sensivity: -109dBm
Frequency: 433MHz
Interface: SPI
Transmission speed: 115,2kbps
Modulation: FSK; OOK
Manufacturer:: HOPE Manufacturer part number: RFM01-433S2 RoHS Case style: RF RFM01-433-S2 Datasheet
In stock:
44 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 50+ 100+
Add to comparison tool
Packaging:
50
Dimensions: 15,9x16,1x4,2mm
Supply voltage: 2,2V~5,4V
Receiver sensivity: -109dBm
Frequency: 433MHz
Interface: SPI
Transmission speed: 115,2kbps
Modulation: FSK; OOK
Operating temperature (range): -40°C ~ 85°C
Type: Receiver
Mounting: SMD
Detailed description
Manufacturer: HOPE MICROELECTRONICS
Communication module type: RF
Module type: FM receiver
Modulation type: FSK
Frequency: 433MHz
Receiver sensitivity: -109dBm
Supply voltage: 2.2~5.4V DC