RFM220LS-433D-D
Symbol Micros: RF RFM220LS-433D-D
Contractor Symbol:
Case : RF RFM220LS-XXXD-D
Receiver; 433MHz; 5kbps; 3V~5,5V; -40°C~85°C; -108dBm; OOK/ASK; 43,2x15,7x7,5mm; DIP
Parameters
Dimensions: 43,2x15,7x7,5mm
Supply voltage: 3V~5,5V
Receiver sensivity: -108dBm
Frequency: 433,92MHz
Transmission speed: 5kbps
Modulation: ASK; OOK
Operating temperature (range): -40°C ~ 85°C
In stock:
49 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 5+ 20+ 50+ 200+
Add to comparison tool
Packaging:
20/50
Dimensions: 43,2x15,7x7,5mm
Supply voltage: 3V~5,5V
Receiver sensivity: -108dBm
Frequency: 433,92MHz
Transmission speed: 5kbps
Modulation: ASK; OOK