RFM23BP-868S2 RF Transceiver HOPE
Symbol Micros: RF RFM23BP-868S2
Contractor Symbol:
Case : Rys.RFM23BP
868MHz 3.3-6V 30dBm RFM12BP-868-S2
Parameters
Dimensions: 33x18x2,2mm
Supply voltage: 3,3V~6V
Receiver sensivity: -120dBm
Frequency: 868MHz
Interface: SPI
Transmission speed: 256kbps
Modulation: FSK
Manufacturer:: HOPE Manufacturer part number: RFM23BP-868-S2 RoHS Case style: Rys.RFM23BP Datasheet
In stock:
64 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 5+ 20+ 40+ 64+
Add to comparison tool
Packaging:
20/64
Dimensions: 33x18x2,2mm
Supply voltage: 3,3V~6V
Receiver sensivity: -120dBm
Frequency: 868MHz
Interface: SPI
Transmission speed: 256kbps
Modulation: FSK
Transmitter output power: 30dBm
Operating temperature (range): -40°C ~ 85°C
Type: Transceiver
Communication module type: RF
Module type: transceiver FM
Modulation type: FSK
Frequency: 868Hz
Receiver sensitivity: -120dBm
Supply voltage: 3.3~6V DC
Bandwidth: 400kHz
Transmitter power: 30dBm
Mounting: SMD
Dimensions: 33 x 18mm