RFM43B-433-S1 FSK Transmitter Module HOPE
Symbol Micros: RF RFM43B-433-S1
Contractor Symbol:
Case : RF RFM43B-xxxS1
433MHz 1.8÷3.6V
Parameters
Dimensions: 16x16x5mm
Supply voltage: 1,8V~3,6V
Frequency: 433MHz
Interface: SPI
Transmission speed: 256kbps
Modulation: FSK; GFSK; OOK
Transmitter output power: 20dBm
In stock:
25 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 5+ 25+ 100+ 200+
Add to comparison tool
Packaging:
25
Dimensions: 16x16x5mm
Supply voltage: 1,8V~3,6V
Frequency: 433MHz
Interface: SPI
Transmission speed: 256kbps
Modulation: FSK; GFSK; OOK
Operating temperature (range): -40°C ~ 85°C
Type: Transmitter
Mounting: SMD
Detailed description
Manufacturer: HOPE MICROELECTRONICS
Communication module type: RF
Module type: FM transmitter
Modulation type: FSK
Frequency: 433MHz
Supply voltage: 1.8~3.6V