RFM69HW-868S2 ISM Transceiver Module
Symbol Micros: RF RFM69HW-868S2
Contractor Symbol:
Case : RF RFM69HW-xxx-S2
868MHz 2.4-3.6V +20dBm -120dBm Replaced RFM22B-868S2; dimensions: 19.7x16mm
Parameters
Dimensions: 19,7x16x1,9mm
Supply voltage: 2,4V~3,6V
Frequency: 868MHz
Interface: SPI
Transmission speed: 300kbps
Modulation: FSK; GFSK; MSK; GMSK; OOK
Transmitter output power: 20dBm
In stock:
200 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 30+ 100+
Add to comparison tool
Packaging:
200
In stock:
260 pcs.
Add to comparison tool
Packaging:
320
Dimensions: 19,7x16x1,9mm
Supply voltage: 2,4V~3,6V
Frequency: 868MHz
Interface: SPI
Transmission speed: 300kbps
Operating temperature (range): -40°C ~ 85°C
Type: Transceiver
Mounting: SMD
Detailed description
Manufacturer: HOPE MICROELECTRONICS
Type of communication module: RF
Module type: FM transceiver
Modulation type: FSK
Frequency: 868MHz
Receiver sensitivity: -120dBm
Supply voltage: 2.4~3.6V DC