Single-board computer Banana Pi BPI-M4 Berry
Symbol Micros:
SE Banana Pi BPI-M4 Berry
Case : Rys.SE Banana Pi BPI-M4 Berry
Processor: Allwinner H618 (4-rdzeniowy ARM Cortex-A53 @ 1.5 GHz); RAM: 2GB; Flash: 8GB Kind of memory: eMMC, slot kart MicroSD; kind of architecture: 64-bitowa (ARMv8); 85x56mm
Parameters
| Manufacturer: | SINOVOIP |
| Processor: | Allwinner H618 (4-rdzeniowy ARM Cortex-A53 @ 1.5 GHz) |
| RAM memory capacity: | 2GB |
| Flash memory capacity: | 8GB |
| Kind of memory: | eMMC, slot kart MicroSD |
| Operating system: | brak |
| Type of architecture: | 64-bitowa (ARMv8-A) |
Manufacturer:: Banana Pi
Manufacturer part number: Banana Pi BPI-M4 Berry RoHS
Case style: Rys.SE Banana Pi BPI-M4 Berry
In stock:
5 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 2+ | 5+ | 10+ | 20+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 71,9519 | 70,7975 | 69,6431 | 69,0070 | 68,5358 |
| Manufacturer: | SINOVOIP |
| Processor: | Allwinner H618 (4-rdzeniowy ARM Cortex-A53 @ 1.5 GHz) |
| RAM memory capacity: | 2GB |
| Flash memory capacity: | 8GB |
| Kind of memory: | eMMC, slot kart MicroSD |
| Operating system: | brak |
| Type of architecture: | 64-bitowa (ARMv8-A) |
| Interface: | Gigabit Ethernet, 4x USB 2.0, HDMI 2.0a, 40-pin GPIO, jack 3.5mm |
| Operating system support: | Android 12, Debian, Ubuntu, Armbian |
| Graphic unit: | ARM Mali-G31 MP2 |
| Communication protocol: | Wi-Fi 2.4G/5G, Bluetooth 4.2 |
| Dimensions: | 85x56mm |
| Frequency: | 1,5GHz |
| Supply voltage [V]: | 5V |
| Type of connector: | USB Type-C |
| Family: | Banana Pi |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols