Single-board computer Banana Pi BPI-M7
Symbol Micros:
SE Banana Pi BPI-M7
Case : Rys.SE Banana Pi BPI-M7
Processor: Rockchip RK3588 (8-rdzeniowy: 4x Cortex-A76 @ 2.4 GHz + 4x Cortex-A55 @ 1.8 GHz); RAM: 8GB; Flash: 64GB Kind of memory: eMMC 5.1, slot MicroSD; kind of architecture: 64-bitowa (ARMv8); 92x62mm
Parameters
| Manufacturer: | SINOVOIP |
| Processor: | Rockchip RK3588 (8-rdzeniowy: 4x Cortex-A76 @ 2.4 GHz + 4x Cortex-A55 @ 1.8 GHz) |
| RAM memory capacity: | 8GB |
| Flash memory capacity: | 64GB |
| Kind of memory: | eMMC 5.1, slot MicroSD, gniazdo M.2 Key M (PCIe 3.0 x4 NVMe) |
| Operating system: | brak |
| Type of architecture: | 64-bitowa (ARMv8) |
Manufacturer:: Banana Pi
Manufacturer part number: Banana Pi BPI-M7 RoHS
Case style: Rys.SE Banana Pi BPI-M7
In stock:
2 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 2+ | 4+ | 6+ | 10+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 235,0100 | 231,4289 | 228,6724 | 227,3530 | 225,9630 |
| Manufacturer: | SINOVOIP |
| Processor: | Rockchip RK3588 (8-rdzeniowy: 4x Cortex-A76 @ 2.4 GHz + 4x Cortex-A55 @ 1.8 GHz) |
| RAM memory capacity: | 8GB |
| Flash memory capacity: | 64GB |
| Kind of memory: | eMMC 5.1, slot MicroSD, gniazdo M.2 Key M (PCIe 3.0 x4 NVMe) |
| Operating system: | brak |
| Type of architecture: | 64-bitowa (ARMv8) |
| Interface: | 2x Ethernet 2.5G, HDMI 2.1, 2x USB 3.0, 2x USB-C (z DP), 40-pin GPIO, 2x MIPI CSI, 1x MIPI DSI |
| Operating system support: | Android 12, Debian 11, Ubuntu, Armbian, Arch Linux, openSUSE |
| Graphic unit: | ARM Mali-G610 MP4 |
| Video coding: | 8K@30fps (H.265/H.264) |
| Communication protocol: | Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.2 |
| Dimensions: | 92x62mm |
| Frequency: | 2,4GHz |
| Supply voltage [V]: | 20V |
| Type of connector: | USB Type-C |
| Family: | Banana Pi |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols