KSingle-board computer Banana Pi BPI-RV2
Symbol Micros:
SE Banana Pi BPI-RV2
Case : Rys.SE Banana Pi BPI-RV2
Processor: Siflower SF21H8898 (4-rdzeniowy 64-bitowy RISC-V @ 1.25 GHz); RAM: 512MB; Flash: 128 MB SPI NAND + 16 MB SPI NOR ind of architecture: RISC-V (RV64GC); 148x100,5mm
Parameters
| Manufacturer: | SINOVOIP |
| Processor: | Siflower SF21H8898 (4-rdzeniowy 64-bitowy RISC-V @ 1.25 GHz) |
| RAM memory capacity: | 512MB |
| Flash memory capacity: | 128 MB SPI NAND + 16 MB SPI NOR |
| Type of architecture: | RISC-V (RV64GC) |
| Interface: | 1x 2.5GbE WAN, 5x Gigabit LAN |
| Operating system support: | OpenWrt, Linux (Debian) |
Manufacturer:: Banana Pi
Manufacturer part number: Banana Pi BPI-RV2 RoHS
Case style: Rys.SE Banana Pi BPI-RV2
In stock:
5 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 2+ | 5+ | 10+ | 20+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 56,0490 | 54,9417 | 53,8815 | 53,2925 | 52,8684 |
| Manufacturer: | SINOVOIP |
| Processor: | Siflower SF21H8898 (4-rdzeniowy 64-bitowy RISC-V @ 1.25 GHz) |
| RAM memory capacity: | 512MB |
| Flash memory capacity: | 128 MB SPI NAND + 16 MB SPI NOR |
| Type of architecture: | RISC-V (RV64GC) |
| Interface: | 1x 2.5GbE WAN, 5x Gigabit LAN |
| Operating system support: | OpenWrt, Linux (Debian) |
| Communication protocol: | Wi-Fi/BT (opcjonalnie przez mPCIe), obsługa modemów 4G/5G przez M.2 |
| Dimensions: | 148x100,5mm |
| Supply voltage [V]: | 12V |
| Type of connector: | 26-pin GPIO, USB 2.0 Type-A, USB-C (konsola/debug), RTC |
| Family: | Banana Pi |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols