SI2308BDS
Symbol Micros:
TSI2308bds
Case : SOT23
Transistor N-MOSFET; 60V; 20V; 192mOhm; 2,3A; 1,66W; -55°C~150°C; Replacement: SI2308BDS-T1-GE3; SI2308BDS-T1-E3; SI2308BDS-T1-GE3CT-ND; SI2308BDS-T1-BE3; TSI2308BDS-T1-BE3;
Parameters
| Open channel resistance: | 192mOhm |
| Max. power loss: | 1,66W |
| Max. drain current: | 2,3A |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: Siliconix
Manufacturer part number: SI2308BDS-T1-GE3 RoHS
Case style: SOT23t/r
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3486 | 0,1920 | 0,1510 | 0,1397 | 0,1340 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: SI2308BDS-T1-GE3 RoHS
Case style: SOT23t/r
Datasheet
In stock:
6000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3486 | 0,1920 | 0,1510 | 0,1397 | 0,1340 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: SI2308BDS-T1-GE3
Case style: SOT23
External warehouse:
4832 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1715 |
| Open channel resistance: | 192mOhm |
| Max. power loss: | 1,66W |
| Max. drain current: | 2,3A |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols