SMD Power inductor; 68uH
Symbol Micros:
D SP074/0068.0
Case : Rys.SP074
SMD Power inductor; inductance: 68uH; 20%; current: 0.69A; resistance: 0.38R; dimensions: 7.3x7.3x4.5mm equivalent: B82472G6683M000
Parameters
| Manufacturer: | N/A |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 68uH |
| Current: | 0,69A |
| Resistance: | 380 mOhm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Item in delivery
Estimated date:
2026-09-15
Quantity of pcs.: 1000
| Manufacturer: | N/A |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 68uH |
| Current: | 0,69A |
| Resistance: | 380 mOhm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 7.3x7.3x4.5mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols