SRF1280A-150M Bourns Power inductor
Symbol Micros:
D SP127/0015.0 BRNS AUTO
Case : Rys.SRF1280A
SMD Power inductor; inductance: 15uH; 20%; current: 5.03A; resistance: 0.0333R; dimensions: 12,5x12,5x8mm; Automotive; AEC-Q200; operating temperature: -55°C ~ 150°C; equivalent: D SP127/0015.0; DR127-150-R; B82477G4153M; SRR1280-150M
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 15uH |
| Current: | 5,03A |
| Resistance: | 0,0333Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRF1280A-150M RoHS
Case style: Rys.SRF1280A
Datasheet
In stock:
400 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 30+ | 100+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,9739 | 1,5641 | 1,3332 | 1,2225 | 1,1613 |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRF1280A-150M
Case style: Rys.SRF1280A
External warehouse:
55600 pcs.
| Quantity of pcs. | 400+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,1613 |
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 15uH |
| Current: | 5,03A |
| Resistance: | 0,0333Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 12,5x12,5x8mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols