SRN3015-100M Bourns Power inductor
Symbol Micros:
D DJNR3015-010.0 BRNS
Case : Rys.DJNR3015 BRNS
SMD Power inductor; inductance: 10uH; 20%; current: 0.88A; resistance: 0.276R; dimensions: 3x3x1,5mm operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR3015-010.0; WLPN303015M100PB
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 10uH |
| Current: | 0,88A |
| Resistance: | 0,376 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRN3015-100M RoHS
Case style: Rys.DJNR3015 BRNS
Datasheet
In stock:
2000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3786 | 0,2102 | 0,1660 | 0,1507 | 0,1458 |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRN3015-100M
Case style: Rys.DJNR3015 BRNS
External warehouse:
10000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1458 |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRN3015-100M
Case style: Rys.DJNR3015 BRNS
External warehouse:
220000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1458 |
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 10uH |
| Current: | 0,88A |
| Resistance: | 0,376 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 3x3x1.5mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols