SRN3015-100M Bourns Power inductor
Symbol Micros: D DJNR3015-010.0 BRNS
Contractor Symbol:
Case : Rys.DJNR3015 BRNS
SMD Power inductor; inductance: 10uH; 20%; current: 0.88A; resistance: 0.276R; dimensions: 3x3x1,5mm operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR3015-010.0; WLPN303015M100PB
Parameters
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 10uH
Current: 0,88A
Resistance: 0,376 Ohm
Tolerance [%]: 20%
In stock:
2000 pcs.
Quantity of pcs. 3+ 20+ 100+ 500+ 2000+
Add to comparison tool
Packaging:
2000
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SRN3015-100M Case style: Rys.DJNR3015 BRNS
External warehouse:
10000 pcs.
Quantity of pcs. 2000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
2000
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 10uH
Current: 0,88A
Resistance: 0,376 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 3x3x1.5mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C