SRN3015-2R2M Bourns Power inductor
Symbol Micros: D DJNR3015-002.2 BRNS
Contractor Symbol:
Case : Rys.DJNR3015 BRNS
SMD Power inductor; inductance: 2.2uH; 20%; current: 1.65A; resistance: 0.072R; dimensions: 3x3x1,5mm operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR3015-002.2
Mounting: SMD
Inductance: 2,2uH
Current: 1,65A
Resistance: 0,072 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SRN3015-2R2M Case style: Rys.DJNR3015 BRNS
External warehouse:
10000 pcs.
Quantity of pcs. 2000+ (Please wait for the order confirmation)
Packaging:
2000
Mounting: SMD
Inductance: 2,2uH
Current: 1,65A
Resistance: 0,072 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 3x3x1.5mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C