SRN3015-4R7M Bourns Power inductor
Symbol Micros:
D DJNR3015-004.7 BRNS
Case : Rys.DJNR3015 BRNS
SMD Power inductor; inductance: 4.7uH; 20%; current: 1.2A; resistance: 0.136R; dimensions: 3x3x1,5mm operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR3015-004.7; SRN3015C-4R7M
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 4,7uH |
| Current: | 1,2A |
| Resistance: | 0,136Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRN3015-4R7M
Case style: Rys.DJNR3015 BRNS
External warehouse:
112400 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
Case style: Rys.DJNR3015 BRNS
External warehouse:
22000 pcs.
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 4,7uH |
| Current: | 1,2A |
| Resistance: | 0,136Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 3x3x1.5mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |