SRN4018-470M Bourns Power inductor
Symbol Micros:
D DJNR4018-047.0 BRNS
Case : Rys.SRN4018
SMD Power inductor; inductance: 47uH; 20%; current: 0.6A; resistance: 0.78R; dimensions: 4x4x1.8mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR4018-047.0; NRS4018T470MDGJ
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 47uH |
| Current: | 0,6A |
| Resistance: | 0,78 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRN4018-470M
Case style: Rys.SRN4018
External warehouse:
30000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 47uH |
| Current: | 0,6A |
| Resistance: | 0,78 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 4x4x1.8mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |