SRN6045-680M Bourns Power inductor
Symbol Micros: D DJNR6045-068.0 BRNS
Contractor Symbol:
Case : Rys.SRN6045
SMD Power inductor; inductance: 68uH; 20%; current: 0.9A; resistance: 0.351R; dimensions: 6x6x4.5mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR6045-068.0; SRN6045TA-680M
Mounting: SMD
Inductance: 68uH
Current: 0,9A
Resistance: 0,351Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SRN6045-680M Case style: Rys.SRN6045
External warehouse:
62000 pcs.
Quantity of pcs. 1000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1000
Mounting: SMD
Inductance: 68uH
Current: 0,9A
Resistance: 0,351Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 6x6x4.5mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C