SRN8040-100M Bourns Power inductor
Symbol Micros: D DJNR8040-010.0 BRNS
Contractor Symbol:
Case : Rys.SRN8040 BRNS
SMD Power inductor; inductance: 10uH; 20%; current: 3.1A; resistance: 0.05R; dimensions: 8x8x4mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR8040-010.0; SRN8040TA-100M
Parameters
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 10uH
Current: 3,1A
Resistance: 0,05 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SRN8040-100M Case style: Rys.SRN8040 BRNS
External warehouse:
1000 pcs.
Quantity of pcs. 1000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1000
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 10uH
Current: 3,1A
Resistance: 0,05 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 8x8x4mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C