SRN8040-101M Bourns Power inductor
Symbol Micros: D DJNR8040-100.0 BRNS
Contractor Symbol:
Case : Rys.SRN8040 BRNS
SMD Power inductor; inductance: 100uH; 20%; current: 1A; resistance: 0.4R; dimensions: 8x8x4mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR8040-100.0; SRN8040TA-101M
Mounting: SMD
Inductance: 100uH
Current: 1A
Resistance: 0,4 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SRN8040-101M Case style: Rys.SRN8040 BRNS
External warehouse:
23000 pcs.
Mounting: SMD
Inductance: 100uH
Current: 1A
Resistance: 0,4 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 8x8x4mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C