SRN8040-470M Bourns Power inductor
Symbol Micros: D DJNR8040-047.0 BRNS
Contractor Symbol:
Case : Rys.SRN8040 BRNS
SMD Power inductor; inductance: 47uH; 20%; current: 1.4A; resistance: 0.19R; dimensions: 8x8x4mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR8040-047.0; NRS8040T470MJGK; SRN8040TA-470M
Mounting: SMD
Inductance: 47uH
Current: 1,4A
Resistance: 0,19 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SRN8040-470M Case style: Rys.SRN8040 BRNS
External warehouse:
13000 pcs.
Mounting: SMD
Inductance: 47uH
Current: 1,4A
Resistance: 0,19 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 8x8x4mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C