SRP1038A-100M Bourns Power inductor
Symbol Micros: D HPI1040-010.0 BRNS
Contractor Symbol:
Case : Rys.SRP1038A
SMD Power inductor; inductance: 10uH; 20%; current: 7.5A; resistance: 30mR; dimensions: 11x10x3.8mm; operating temperature: -40°C ~ 150°C; equivalent: D HPI1040-010.0
Parameters
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 10uH
Current: 7,5A
Resistance: 0,03 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SRP1038A-100M Case style: Rys.SRP1038A
External warehouse:
24000 pcs.
Quantity of pcs. 500+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
500
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 10uH
Current: 7,5A
Resistance: 0,03 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 11x10x3.8mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 150°C