LD1117AS33TR
Symbol Micros:
ST1117as33
Case : SOT223
Positive Voltage Regulator, LDO, 3.3V, 1A, 2%, 1.15V dropout, 0÷125°C
Parameters
| Working temperature range: | 0°C~125°C |
| Voltage drop: | 1,15V |
| Output voltage [V]: | 3,3V |
| Output current [A]: | 1A |
| Tolerance [%]: | 2% |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: LD1117AS33TR RoHS
Case style: SOT223t/r
Datasheet
In stock:
4115 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2379 | 0,1312 | 0,0869 | 0,0726 | 0,0678 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: LD1117AS33TR
Case style: SOT223
External warehouse:
17500 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1036 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: LD1117AS33TR
Case style: SOT223
External warehouse:
185000 pcs.
| Quantity of pcs. | 7500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0678 |
| Working temperature range: | 0°C~125°C |
| Voltage drop: | 1,15V |
| Output voltage [V]: | 3,3V |
| Output current [A]: | 1A |
| Tolerance [%]: | 2% |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols