LM2574-5.0YN
Symbol Micros:
ST2574-5.0yn
Case : PDIP08
Conv DC-DC 40V Step Down Single-Out 5V 0.5A 8-Pin PDIP
Parameters
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Integrated circuit type: | DC/DC Converter |
| Input voltage range: | 1,23V~40V |
| Mounting: | THT |
| Case: | PDIP08 |
| Dimensions: | 9,65x6,48x3,43mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
Manufacturer:: Micrel
Manufacturer part number: LM2574-5.0YN RoHS
Case style: PDIP08
Datasheet
In stock:
103 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 50+ | 100+ | 300+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,6212 | 1,2037 | 1,0007 | 0,9774 | 0,9541 |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: LM2574-5.0YN
Case style: PDIP08
External warehouse:
174 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,1035 |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Integrated circuit type: | DC/DC Converter |
| Input voltage range: | 1,23V~40V |
| Mounting: | THT |
| Case: | PDIP08 |
| Dimensions: | 9,65x6,48x3,43mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols