LM2675M-ADJ
Symbol Micros:
ST2675madj
Case : SOP08
Step-Down Switching Regulator Hi-Eff, 1A, Vin 6.5÷40V, Vout 1.23÷37V, 260kHz Potential Alternatives: MIC4680YM (BD9673EFJ-E2 HTSOP-J8)
Parameters
| Manufacturer: | NSC |
| Integrated circuit type: | Switching regulator |
| Input voltage range: | 6,5~40V |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOP08 |
| Dimensions: | 5x4x1,5mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
Manufacturer:: NSC
Manufacturer part number: LM2675MX-ADJ/NOPB RoHS
Case style: SOP08t/r
Datasheet
In stock:
704 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 30+ | 100+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 3,0023 | 2,5825 | 2,3349 | 2,2146 | 2,1438 |
Manufacturer:: Texas Instruments
Manufacturer part number: LM2675M-ADJ/NOPB
Case style: SOP08
External warehouse:
3801 pcs.
| Quantity of pcs. | 95+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 2,9553 |
Manufacturer:: Texas Instruments
Manufacturer part number: LM2675MX-ADJ/NOPB
Case style: SOP08
External warehouse:
19460 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 2,1438 |
Manufacturer:: Texas Instruments
Manufacturer part number: LM2675M-ADJ/NOPB
Case style: SOP08
External warehouse:
9540 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 2,1438 |
| Manufacturer: | NSC |
| Integrated circuit type: | Switching regulator |
| Input voltage range: | 6,5~40V |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOP08 |
| Dimensions: | 5x4x1,5mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols