LP2950ACZ-3.0
Symbol Micros:
ST2950acz3.0
Case : TO92
Positive Voltage Regulator, VLDO, 3.0V, 0.1A, 0.5%, 0.38V dropout, -40÷125°C LP2950ACZ-3.0G
Parameters
| Working temperature range: | -40°C ~ 125°C |
| Voltage drop: | 0,38V |
| Output voltage [V]: | 3V |
| Output current [A]: | 0,1A |
| Tolerance [%]: | 0,5% |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: LP2950ACZ-3.0G RoHS
Case style: TO92bul
Datasheet
In stock:
575 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 300+ | 900+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7514 | 0,4743 | 0,3757 | 0,3358 | 0,3264 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: LP2950ACZ-3.0G
Case style: TO92
External warehouse:
620 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3264 |
Manufacturer:: Texas Instruments
Manufacturer part number: LP2950ACZ-3.0/NOPB
Case style: TO92
External warehouse:
448 pcs.
| Quantity of pcs. | 216+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4555 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: LP2950ACZ-3.0G
Case style: TO92
External warehouse:
2000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3264 |
| Working temperature range: | -40°C ~ 125°C |
| Voltage drop: | 0,38V |
| Output voltage [V]: | 3V |
| Output current [A]: | 0,1A |
| Tolerance [%]: | 0,5% |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols