LD2981CM33TR
Symbol Micros:
ST2981im5-3.3 ST
Case : SOT23-5
Positive Voltage Regulator, VLDO, 3.3V, 0.1A, 1.25%, 0.18V dropout, -40÷125°C
Parameters
| Working temperature range: | -40°C ~ 125°C |
| Voltage drop: | 0,18V |
| Output voltage [V]: | 3,3V |
| Output current [A]: | 0,1A |
| Tolerance [%]: | 1,25% |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: LD2981CM33TR RoHS
Case style: SOT23-5/t/r
Datasheet
In stock:
100 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 30+ | 100+ | 400+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5682 | 0,3569 | 0,2959 | 0,2630 | 0,2465 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: LD2981CM33TR
Case style: SOT23-5
External warehouse:
195000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2465 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: LD2981CM33TR
Case style: SOT23-5
External warehouse:
78000 pcs.
| Quantity of pcs. | 6000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2465 |
| Working temperature range: | -40°C ~ 125°C |
| Voltage drop: | 0,18V |
| Output voltage [V]: | 3,3V |
| Output current [A]: | 0,1A |
| Tolerance [%]: | 1,25% |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols