LK112M33TR
Symbol Micros: ST+33 lk112m33tr
Contractor Symbol:
Case : SOT23-5
Positive Voltage Regulator, 3.3V, 150mA, -30÷125°C
Parameters
Manufacturer: STM
Integrated circuit type: Voltage regulator
Output current 1: 150mA
Input voltage: 3,8V
Output voltage [V]: 3,3V
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C
Case: SOT23-5
Manufacturer:: ST Manufacturer part number: LK112M33TR Case style: SOT23-5
External warehouse:
42000 pcs.
Quantity of pcs. 3000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
3000
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Manufacturer: STM
Output current 1: 150mA
Input voltage: 3,8V
Output voltage [V]: 3,3V