L78L33ABU-TR
Symbol Micros:
ST+33l abu
Case : SOT89
Positive Voltage Regulator, 3.3V, 100mA, 5%, 1.7V dropout, -40÷125°C L78L33ABU; L78L33ABU-TR; L78L33ABUTR;
Parameters
| Manufacturer: | STM |
| Integrated circuit type: | Voltage regulator |
| Output current 1: | 100mA |
| Input voltage: | 5,3V |
| Output voltage [V]: | 3,3V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Case: | SOT89 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: L78L33ABUTR RoHS
Case style: SOT89 t/r
Datasheet
In stock:
12000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2875 | 0,1583 | 0,1050 | 0,0874 | 0,0818 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: L78L33ABUTR
Case style: SOT89
External warehouse:
195000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0818 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: L78L33ABUTR
Case style: SOT89
External warehouse:
2372500 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0818 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: L78L33ABUTR
Case style: SOT89
External warehouse:
187500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0818 |
| Manufacturer: | STM |
| Integrated circuit type: | Voltage regulator |
| Output current 1: | 100mA |
| Input voltage: | 5,3V |
| Output voltage [V]: | 3,3V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Case: | SOT89 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols