TL431AIZ
Symbol Micros:
STO431ai
Case : TO92
Shunt Voltage Reference; 2,5V~36V; +/-1%; 100ppm/°C; -40°C ~ 105°C; Equivalent: TL431AILP;
Parameters
| Input voltage range: | - |
| Output voltage range [V]: | 2,5V~36V |
| Tolerance [%]: | 1% |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
| Case: | TO92 |
| Temperature coefficient: | 100ppm/°C |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TL431AIZ RoHS
Case style: TO92bul
Datasheet
In stock:
44 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 250+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2136 | 0,1168 | 0,0766 | 0,0674 | 0,0610 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TL431AIZ RoHS
Case style: TO92bul
Datasheet
In stock:
500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2136 | 0,1178 | 0,0780 | 0,0650 | 0,0610 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TL431AIZ
Case style: TO92
External warehouse:
17722 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0638 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TL431AIZT
Case style: TO92
External warehouse:
2000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0655 |
| Input voltage range: | - |
| Output voltage range [V]: | 2,5V~36V |
| Tolerance [%]: | 1% |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
| Case: | TO92 |
| Temperature coefficient: | 100ppm/°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols