AD780BRZ
Symbol Micros:
STO780 br
Case : SOP08
Shunt/Series Voltage Reference, Pin Programmable 2.5/3.0V, +/-0.04%, 3ppm/°C
Parameters
| Input voltage range: | 4V~36 |
| Output voltage range [V]: | 2,5V |
| Tolerance [%]: | 0,04% |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Case: | SOP08 |
| Temperature coefficient: | 3ppm/°C |
Manufacturer:: AD - Analog Devices
Manufacturer part number: AD780BRZ-REEL7 RoHS
Case style: SOP08t/r
Datasheet
In stock:
6 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 6+ | 12+ | 30+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 9,7646 | 9,1115 | 8,8479 | 8,6589 | 8,4910 |
Manufacturer:: AD - Analog Devices
Manufacturer part number: AD780BRZ
Case style: SOP08
External warehouse:
92 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 16,2974 |
| Input voltage range: | 4V~36 |
| Output voltage range [V]: | 2,5V |
| Tolerance [%]: | 0,04% |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Case: | SOP08 |
| Temperature coefficient: | 3ppm/°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols