TS5204CX33 RFG TAIWANSEMI
Symbol Micros: STTS5204cx33
Contractor Symbol:
Case : SOT23
80mA Low Noise LDO Voltage Regulator 3.3V
Parameters
Working temperature range: -40°C~150°C
Voltage drop: 0,6V
Output voltage [V]: 3,3V
Output current [A]: 0,08A
Tolerance [%]: 2%
In stock:
360 pcs.
Quantity of pcs. 2+ 10+ 50+ 200+ 500+
Add to comparison tool
Packaging:
500
Voltage drop: 0,6V
Output voltage [V]: 3,3V
Output current [A]: 0,08A
Tolerance [%]: 2%