2N2907A
Symbol Micros:
T2N2907a p
Case : TO92
PNP 600mA 60V 400mW 200MHz PN2907A, P2N2222, P2N2222A PN2907A-CDI
Parameters
| Power dissipation: | 400mW |
| Manufacturer: | CDIL |
| Current gain factor: | 300 |
| Case: | TO92 |
| Cutoff frequency: | 200MHz |
| Max. collector current: | 600mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 60V |
Manufacturer:: CDIL
Manufacturer part number: TPN2907A RoHS
Case style: TO92bul
Datasheet
In stock:
300 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 200+ | 1000+ | 5000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1333 | 0,0509 | 0,0288 | 0,0238 | 0,0222 |
| Power dissipation: | 400mW |
| Manufacturer: | CDIL |
| Current gain factor: | 300 |
| Case: | TO92 |
| Cutoff frequency: | 200MHz |
| Max. collector current: | 600mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 60V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 200°C |
| Transistor type: | PNP |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols