T2N7002BK-ES SOT23 ELECSUPER
Symbol Micros:
T2N7002bk ES
Case : SOT23
N-Channel 60V 300mA 350mW Surface Mount SOT-23
Parameters
| Open channel resistance: | 3Ohm |
| Max. power loss: | 350mW |
| Max. drain current: | 300mA |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | ElecSuper |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Open channel resistance: | 3Ohm |
| Max. power loss: | 350mW |
| Max. drain current: | 300mA |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | ElecSuper |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols