AO3403
Symbol Micros:
TAO3403
Case : SOT23
Transistor P-Channel MOSFET; 30V; 12V; 200mOhm; 2,6A; 1,4W; -55°C ~ 150°C;
Parameters
| Open channel resistance: | 200mOhm |
| Max. power loss: | 1,4W |
| Max. drain current: | 2,6A |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | ALPHA&OMEGA |
| Max. drain-source voltage: | 30V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
Manufacturer:: ALPHA&OMEGA
Manufacturer part number: AO3403 RoHS
Case style: SOT23t/r
In stock:
718 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 150+ | 718+ | 3590+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2323 | 0,1008 | 0,0662 | 0,0551 | 0,0516 |
Manufacturer:: ALPHA&OMEGA
Manufacturer part number: AO3403 RoHS
Case style: SOT23t/r
In stock:
282 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 282+ | 1128+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2323 | 0,1180 | 0,0716 | 0,0603 | 0,0537 |
Manufacturer:: ALPHA&OMEGA
Manufacturer part number: AO3403
Case style: SOT23
External warehouse:
6000 pcs.
| Quantity of pcs. | 6000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0537 |
| Open channel resistance: | 200mOhm |
| Max. power loss: | 1,4W |
| Max. drain current: | 2,6A |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | ALPHA&OMEGA |
| Max. drain-source voltage: | 30V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 12V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols