AO4262E
Symbol Micros:
TAO4262e
Case : SOP08
Trans MOSFET N-CH 60V 16.5A 8-Pin SOIC
Parameters
| Open channel resistance: | 6,5mOhm |
| Max. power loss: | 3,1W |
| Max. drain current: | 16,5A |
| Case: | SOP08 |
| Manufacturer: | ALPHA&OMEGA |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Open channel resistance: | 6,5mOhm |
| Max. power loss: | 3,1W |
| Max. drain current: | 16,5A |
| Case: | SOP08 |
| Manufacturer: | ALPHA&OMEGA |
| Max. drain-source voltage: | 60V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols