TW40P03D TO252-2L(T/R) TWGMC
Symbol Micros:
TAOD417 TWG
Case : TO252
30V 35A 4W 1.5V@250uA TO-252-2L Single FETs, MOSFETs ROHS
Parameters
| Open channel resistance: | 38mOhm |
| Max. power loss: | 4W |
| Max. drain current: | 35A |
| Case: | TO252 |
| Manufacturer: | TWGMC |
| Max. drain-source voltage: | 30V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
Manufacturer:: TWGMC
Manufacturer part number: TW40P03D RoHS
Case style: TO252t/r
In stock:
150 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 10+ | 40+ | 150+ | 600+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3109 | 0,2028 | 0,1493 | 0,1286 | 0,1197 |
| Open channel resistance: | 38mOhm |
| Max. power loss: | 4W |
| Max. drain current: | 35A |
| Case: | TO252 |
| Manufacturer: | TWGMC |
| Max. drain-source voltage: | 30V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols