BC337-40 TO92ammoformed LGE
Symbol Micros:
TBC33740TA LGE
Case : TO92ammoformed
Tranzystor NPN; 630; 625mW; 45V; 800mA; 210MHz; -55°C ~ 150°C; REPLACEMENT: BC337.40; BC337-40-GURT;
Parameters
| Power dissipation: | 625mW |
| Manufacturer: | LGE |
| Case: | TO92ammoformed |
| Current gain factor: | 630 |
| Cutoff frequency: | 210MHz |
| Max. collector current: | 800mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
Manufacturer:: LGE
Manufacturer part number: BC337-40 RoHS
Case style: TO92ammoformed
Datasheet
In stock:
4000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ | 50+ | 300+ | 2000+ | 10000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0812 | 0,0323 | 0,0173 | 0,0134 | 0,0125 |
Manufacturer:: LGE
Manufacturer part number: BC337-40 RoHS
Case style: TO92ammoformed
Datasheet
In stock:
605 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ | 50+ | 300+ | 2000+ | 10000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0812 | 0,0323 | 0,0173 | 0,0134 | 0,0125 |
Manufacturer:: CDIL
Manufacturer part number: BC337.40
Case style: TO92ammoformed
External warehouse:
16000 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0247 |
| Power dissipation: | 625mW |
| Manufacturer: | LGE |
| Case: | TO92ammoformed |
| Current gain factor: | 630 |
| Cutoff frequency: | 210MHz |
| Max. collector current: | 800mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols