BC807DS SC-74(SOT457)
Symbol Micros:
TBC807ds sc74
Case : SC-74
2xPNP 500mA 45V 600mW 80MHz 160 < beta < 400 Substitute: BC807DS,115; BC807DS.115; BC807DSF;
Parameters
| Power dissipation: | 370mW |
| Manufacturer: | NXP |
| Current gain factor: | 400 |
| Case: | SC-74 |
| Cutoff frequency: | 80MHz |
| Max. collector current: | 500mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: BC807DS,115
Case style: SC-74
External warehouse:
111000 pcs.
| Quantity of pcs. | 9000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0497 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: BC807DS,115
Case style: SC-74
External warehouse:
132000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0507 |
| Power dissipation: | 370mW |
| Manufacturer: | NXP |
| Current gain factor: | 400 |
| Case: | SC-74 |
| Cutoff frequency: | 80MHz |
| Max. collector current: | 500mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | PNP |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols