BC817-40-7-F Diodes
Symbol Micros:
TBC81740 DIO
Case : SOT23-3
Tranzystor NPN; 600; 310mW; 45V; 500mA; 100MHz; -65°C ~ 150°C; Odpowiednik: BC817-40-7-F; BC817-40-13-F;
Parameters
| Power dissipation: | 310mW |
| Manufacturer: | DIODES |
| Current gain factor: | 600 |
| Case: | SOT23-3 |
| Cutoff frequency: | 100MHz |
| Max. collector current: | 500mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
Manufacturer:: DIODES/ZETEX
Manufacturer part number: BC817-40-7-F RoHS
Case style: SOT23-3 t/r
Datasheet
In stock:
1770 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1414 | 0,0671 | 0,0379 | 0,0288 | 0,0257 |
Manufacturer:: DIODES/ZETEX
Manufacturer part number: BC817-40-7-F
Case style: SOT23-3
External warehouse:
75000 pcs.
| Quantity of pcs. | 9000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0257 |
| Power dissipation: | 310mW |
| Manufacturer: | DIODES |
| Current gain factor: | 600 |
| Case: | SOT23-3 |
| Cutoff frequency: | 100MHz |
| Max. collector current: | 500mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols