BC817-40W-QF
Symbol Micros:
TBC81740w-qf
Case : SC70-3
Trans GP BJT NPN 45V 0.5A 200mW Automotive AEC-Q101 3-Pin SC-70 T/R BC817-40W-QX;
Parameters
| Power dissipation: | 200mW |
| Manufacturer: | NXP |
| Current gain factor: | 600 |
| Case: | SC70-3 |
| Cutoff frequency: | 100MHz |
| Max. collector current: | 500mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: BC817-40W-Q RoHS
Case style: SC70-3 t/r
Datasheet
In stock:
3000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1141 | 0,0522 | 0,0285 | 0,0213 | 0,0190 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: BC817-40W-QX
Case style: SC70-3
External warehouse:
30000 pcs.
| Quantity of pcs. | 9000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0190 |
| Power dissipation: | 200mW |
| Manufacturer: | NXP |
| Current gain factor: | 600 |
| Case: | SC70-3 |
| Cutoff frequency: | 100MHz |
| Max. collector current: | 500mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols