BC846 smd
Symbol Micros:
TBC846
Case : SOT23
NPN 500mA 50V 250mW 100MHz
Parameters
| Power dissipation: | 310mW |
| Manufacturer: | Fairchild |
| Current gain factor: | 450 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 300MHz |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 65V |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: BC846,215 RoHS
Case style: SOT23t/r
In stock:
1280 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ | 50+ | 400+ | 3000+ | 12000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0722 | 0,0277 | 0,0136 | 0,0108 | 0,0103 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: BC846,215
Case style: SOT23
External warehouse:
66000 pcs.
| Quantity of pcs. | 15000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0103 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: BC846,215
Case style: SOT23
External warehouse:
99000 pcs.
| Quantity of pcs. | 45000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0103 |
| Power dissipation: | 310mW |
| Manufacturer: | Fairchild |
| Current gain factor: | 450 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 300MHz |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 65V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols