BC846B,215 NEXPERIA
Symbol Micros:
TBC846b
Case : SOT23
Tranzystor NPN; 450; 250mW; 65V; 100mA; 100MHz; -65°C ~ 150°C; Odpowiednik: BC846B,215; BC846B,235; BC846B.215; BC846B.235; BC846B SMD NXP;
Parameters
| Power dissipation: | 250mW |
| Manufacturer: | NXP |
| Current gain factor: | 450 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 100MHz |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 65V |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: BC846B,215 RoHS
Case style: SOT23t/r
Datasheet
In stock:
144000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0996 | 0,0392 | 0,0229 | 0,0168 | 0,0153 |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: BC846B RoHS
Case style: SOT23t/r
Datasheet
In stock:
27454 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0996 | 0,0392 | 0,0229 | 0,0168 | 0,0153 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: BC846BLT3G
Case style: SOT23
External warehouse:
310000 pcs.
| Quantity of pcs. | 60000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0153 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: BC846B,215
Case style: SOT23
External warehouse:
3455872 pcs.
| Quantity of pcs. | 45000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0153 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: BC846B,235
Case style: SOT23
External warehouse:
5190000 pcs.
| Quantity of pcs. | 50000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0153 |
| Power dissipation: | 250mW |
| Manufacturer: | NXP |
| Current gain factor: | 450 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 100MHz |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 65V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols