BC847BS DIODES
Symbol Micros:
TBC847bs Diodes
Case : SOT363
Transistor 2xNPN; 450; 200mW; 45V; 100mA; 100MHz; -65°C ~ 150°C; BC847BS-7-F; BC847BS-TP; BC847BS-13-F; BC847BS DIODES;
Parameters
| Power dissipation: | 200mW |
| Manufacturer: | DIODES |
| Current gain factor: | 450 |
| Case: | SOT363 |
| Cutoff frequency: | 100MHz |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
Item in delivery
Estimated date:
2026-06-05
Quantity of pcs.: 3000
| Power dissipation: | 200mW |
| Manufacturer: | DIODES |
| Current gain factor: | 450 |
| Case: | SOT363 |
| Cutoff frequency: | 100MHz |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | 2xNPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols