BC847CT-7-F
Symbol Micros:
TBC847CT-7-F Diodes
Case : SOT523
Transistor NPN; Bipolar; 800; 45V; 100MHz; 100mA; 150mW; -55°C~150°C;
Parameters
| Power dissipation: | 150mW |
| Manufacturer: | DIODES |
| Current gain factor: | 800 |
| Case: | SOT523 |
| Cutoff frequency: | 100MHz |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
Manufacturer:: DIODES/ZETEX
Manufacturer part number: BC847CT-7-F
Case style: SOT523
External warehouse:
399000 pcs.
| Quantity of pcs. | 9000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0146 |
Manufacturer:: DIODES/ZETEX
Manufacturer part number: BC847CT-7-F
Case style: SOT523
External warehouse:
780000 pcs.
| Quantity of pcs. | 9000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0138 |
| Power dissipation: | 150mW |
| Manufacturer: | DIODES |
| Current gain factor: | 800 |
| Case: | SOT523 |
| Cutoff frequency: | 100MHz |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols