BC847PNH6327 Infineon
Symbol Micros:
TBC847pn
Case : SOT363
NPN/PNP 45V 0.1A 250mW 250MHz
Parameters
| Power dissipation: | 250mW |
| Manufacturer: | NXP |
| Current gain factor: | 450 |
| Case: | SOT363 |
| Cutoff frequency: | 250MHz |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: BC847PNH6327XTSA1
Case style: SOT363
External warehouse:
24000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0445 |
| Power dissipation: | 250mW |
| Manufacturer: | NXP |
| Current gain factor: | 450 |
| Case: | SOT363 |
| Cutoff frequency: | 250MHz |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN/PNP |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols