BC857CWH6327XTSA1
Symbol Micros:
TBC857CWH6327XTSA1
Case : SOT323
Trans GP BJT PNP 45V 0.1A 250mW Automotive AEC-Q101 3-Pin SOT-323 T/R
Parameters
| Power dissipation: | 250mW |
| Manufacturer: | INFINEON |
| Case: | SOT323 |
| Current gain factor: | 420 |
| Cutoff frequency: | 250MHz |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: BC857CWH6327XTSA1 RoHS
Case style: SOT323 t/r
In stock:
3000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1880 | 0,0893 | 0,0502 | 0,0382 | 0,0342 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: BC857CWH6327XTSA1
Case style: SOT323
External warehouse:
24000 pcs.
| Quantity of pcs. | 12000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0342 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: BC857CWH6327XTSA1
Case style: SOT323
External warehouse:
42000 pcs.
| Quantity of pcs. | 6000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0342 |
| Power dissipation: | 250mW |
| Manufacturer: | INFINEON |
| Case: | SOT323 |
| Current gain factor: | 420 |
| Cutoff frequency: | 250MHz |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Transistor type: | PNP |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols